Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach

Z miłości do muzyki

Artykuł w Tygodniku Suwalskim nr 20/958 z 19 maja 2009


Anna Borkowska i Urszula Warakomska z uczniami

Gabrysia Bielecka, Sebastian Michałowski, Magdalena Nizioł i Grzegorz Szade - uczniowie suwalskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, po udanym występie na Makroregionalnych Przesłuchaniach Szkół Muzycznych I stopnia, zakwalifikowali się do przesłuchań ogólno­polskich. Znaleźli się wśród 96 najlepszych młodych pianistów w kraju. Dziesięcioletnia Magda odniosła podwójny sukces, bo wróciła z trzecim miejscem. W nagrodę otrzymała zaproszenie do udziału w kursie pianistycznym. Będzie jego najmłodszą uczestniczką, bo jest organizowany dla najlepszych uczniów ze szkół średnich.

- To pierwszy taki sukces młodych pianistów w historii naszej szkoły - mówi nie bez dumy Anna Borkowska, nauczycielka Gabrysi, Magdy i Sebastiana. - Nasi uczniowie prezentowali się przed najwybitniejszymi wykładowcami polskich uczelni muzycznych. Jury przewodniczyła prof. Alicja Palesta-Bugaj, niekwestionowany autorytet, wybitny pedagog i wykładowca, a zasiadali w komisji profesorowie: Waldemar Andrzejewski z poznańskiej akademii oraz Waldemar Wojtal z Gdańska.

Urszula Warakomska, nauczycielka Grzegorza podkreśla, że są to dzieci, które kochają muzykę, grają z własnego wyboru, wspierają się wzajemnie i mają wspaniałych, wytrwałych rodziców. Każdy sukces okupiony jest ciężką pracą.

Magda jest bardzo dobrze zorganizowaną, zdyscyplinowaną i obowiązkową czwartoklasistką. Pasją Gabrysi, obok muzyki, są książki. Jak sama mówi, wręcz je połyka. A Sebastian kocha grać, ćwiczy po kilka godzin dziennie, jest wrażliwy i nieśmiały. Grzegorz, to z kolei świetnie zapowiadający się pianista, obdarzony talentem plastycznym. Jeśli nie zostanie muzykiem zawodowym, chce być architektem.

Wszyscy mają swoje plany i marzenia, i choć są dopiero w czwartej i piątej klasie, konsekwentnie je realizują. (dos)


Kontakt

Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II stopnia
ul. Noniewicza 83
16-400 Suwałki
tel. (0-87) 5664735

e-mail: psmsuwalki@neostrada.pl

Numery rachunków bankowych

Wpłaty na Radę Rodziców
Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach
Nr konta: 91 9367 0007 0010 0018 8232 0001
tytułem "wpłata na Radę Rodziców".