2017-2018

VIII ZACHODNIOPOMORSKI FESTIWAL KLARNETOWY – Szczecin, 11 – 15 kwietnia 2018 r.

Zachariasz Radzewicz kl. II/4 – wyróżnienie w gr. I, nauczyciel Magdalena Sowul
Akompaniament Dariusz Michałowski

 

VI MIĘDZYSZKOLNE SPOTKANIA GITARZYSTÓW w Ełku  24.03. 2018 r.

Maria Ulicka  kl. I/4, I miejsce w I grupie,
Marcin Mikulski  kl. II/6, II miejsce w II grupie
Uczniów przygotował Dariusz Michałowski

 

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS GITAROWY w Zambrowie – 12.04. 2018 r.

Marcin Mikulski  kl. II/6, wyróżnienie w I grupie
Filip Szczepkowski  kl. V/6, wyróżnienie w II grupie
Uczniów przygotował Dariusz Michałowski

 

VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY w Augustowie  09 – 11.04. 2018 r.

Kamila Sacharzewska – kl. IV śr., II miejsce oraz Nagroda Specjalna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – Recital w Żelazowej Woli, nauczyciel Anna Borkowska

 

VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY w Augustowie  – 09 – 11.04. 2018 r.
Maciej Staszkiewicz – kl. III/6, wyróżnienie,  nauczyciel Anna Borkowska

 

VII OGÓLNOPOLSKIE  SPOTKANIA  MŁODYCH  WIOLONCZELISTÓW  –  7- 8.04.2018 r.

Alexandra Natalie Rosol – kl. II śr., II miejsce, nauczyciel Joanna Gójska
akompaniament Diana Perzyńska

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA GITARZYSTÓW W RAMACH FESTIWALU im. JADWIGI KALISZEWSKIEJ, Poznań, 16 marca 2018 r. 
Zuzanna Bonarska kl. I śr., wyróżnienie, nauczyciel
Dariusz Michałowski

VII ,,MIĘDZYNARODOWY KONKURS-FESTIWAL POLSKIEJ MUZYKI FORTEPIANOWEJ POŚWIĘCONEJ WYBITNEMU POLSKIEMU KOMPOZYTOROWI FRYDERYKOWI CHOPINOWI”, Wilno 15-17 marca 2018 r.

Kamila Sacharzewska – klasa IV/PSM II stopnia z klasy fortepianu pani Anny Borkowskiej zdobyła I miejsce na VII ,,MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE-FESTIWALU POLSKIEJ MUZYKI FORTEPIANOWEJ POŚWIĘCONEJ WYBITNEMU POLSKIEMU KOMPOZYTOROWI FRYDERYKOWI CHOPINOWI” w Wilnie na Litwie. Przesłuchania odbywały się w dniach 15-17 marca 2018 r., uczestniczyli w nich młodzi pianiści z całego świata: Litwy, Polski, Białorusi, Węgier, Włoch, Hiszpanii, Kanady, Chin oraz Korei Północnej. Uczestników oceniało międzynarodowe jury, uznani na całym świecie pianiści i pedagodzy z Polski, Litwy, Francji, Danii, Włoch i Węgier.

 

 

III MIĘDZYNARODOWY KONKURS „Młode Talenty”, Kupiskis /Litwa/-  marzec  2018 r.

Bartosz Żyliński kl. V/6, akordeon, II miejsce, nauczyciel – Zbigniew Grzanka

 

 

IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH I i II STOPNIA, Kielce 09–13.03. 2018 r.             

Krzysztof Brzezicki kl. IV śr., fagot, wyróżnienie, nauczyciel Bogumiła Salamon 
Karolina Kościuch kl. IV śr., klarnet, wyróżnienie, nauczyciel Mieczysław Michniewicz
Gabriela Krakowska kl. V śr.,  klarnet, wyróżnienie, nauczyciel Mieczysław Michniewicz
Akompaniament Danuta Long

 

 

IV MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL DWUDŹWIĘKÓW SKRZYPCOWYCH Białystok 3 marca 2018 r.

Małgorzata Makarewicz ucz. kl.VI PSM II st., /skrzypce /  I miejsce nauczyciel Cezary Gójski
Dominika Szyszko ucz. kl. VI PSM II st. /skrzypce/ II miejsce nauczyciel Cezary Gójski

 

 

II KONKURS Z ZASAD MUZYKI DLA UCZNIÓW  kl. I i II PSM II STOPNIA Suwałki 22.02.2018 r.

 Piotr Jurkiewicz  kl. II PSM II stopnia I miejsce, nauczyciel Pamela Sinicka
 Oskar Pastor kl. II ZPSM w Ełku II miejsce, nauczyciel Małgorzata Piotrowska
 Angelika Zapilaj, Katarzyna Szkraba kl. II ZPSM w Ełku  III miejsce, nauczyciel Małgorzata Piotrowska 
 
 
 
IX KONKURS z KSZTAŁCENIA SŁUCHU O TYTUŁ MISTRZA GAMOWEGO układaniu kart edukacyjnych na czas (kl. I – III/6) i na premie (kl. IV – VI/6) Suwałki 15 01 2018 r.
 

Klasa I/6 

I miejsce Cuper Anna 
II miejsce Kalejta Bartosz 
III miejsce Pałuska Witoria

Klasa II/6 

I miejsce Szóstka Zofia 
II miejsce Pająk Łucja 
III miejsce Putra Wiktoria

Klasa III/6 

I miejsce Burzycka Gabriela 
II miejsce Szeliga Weronika 
III miejsce Olszewska Oliwia

Klasa IV – VI/6 

I miejsce Czerżyńska Weronika 
II miejsce Pietraszkiewicz Aurelia 
III miejsce Gołowczyc Aleksandra

 

 

XIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIANISTYCZNY Chopinowskie Interpretacje Młodych, Konin–Żychlin, 17–18

Kamila Sacharzewska, fortepian, IV śr., uczennica Pani Anny Borkowskiej, otrzymała III Nagrodę na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Chopinowskie Interpretacje Młodych, Konin – Żychlin, 17 – 18 listopada 2017. Udział w festiwalowym konkursie był możliwy na zaproszenie „Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Koło w Żychlinie” i „Konińską Fundację Kultury”. Adresowany był do młodych pianistów mających znaczne osiągnięcia w konkursach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Pianistów oceniało jury: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń-przewodnicząca, prof. Waldemar Andrzejewski, prof. Marek Dyżewski. Podczas Koncertu Galowego w wypełnionej po brzegi sali Domu Kultury CKiS „Oskard” w Koninie, wystąpili Laureaci konkursu oraz gość specjalny Takashi Yamamoto z Japonii, zwycięzca IV nagrody na „XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fr. Chopina w Warszawie” w 2005 roku, który wykonał z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

 

 

 

RECITALE W ŻELAZOWEJ WOLI

Kamila Sacharzewska – kl. IV śr., uczennica klasy fortepianu p. Anny Borkowskiej, wykonała 2 recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, 30.09.2017 r. na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie w ramach nagrody na IV Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie w 2017 roku.

 

 

II Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych „FINALIS” 23-26.11.2017 Białystok

Daniel Walisiewicz – flet – I miejsce, nauczyciel Agnieszka Perkowska
Akompaniament Diana Perzyńska

Raimundas Venslauskas – obój – II miejsce, nauczyciel Mirella Trojanowska
Akompaniament Anna Borkowska

Zuzanna Oberman – klarnet – III miejsce, nauczyciel Magdalena Sowul
Zachariasz Radziewicz – klarnet – III miejsce, nauczyciel Magdalena Sowul
Akompaniament Michał Makarewicz

Patryk Prokopczyk – klarnet – II miejsce, nauczyciel Mieczysław Michniewicz
Karolina Kościuch – klarnet – II miejsce, nauczyciel Mieczysław Michniewicz
Jakub Walendykiewicz – fagot – III miejsce, nauczyciel Bogumiła Salamon
Akompaniament Danuta Long

Cyprian Grnyo – waltornia – II miejsce, nauczyciel Aleksander Staryniec
Bartosz Baluta – sakshorn – II miejsce, nauczyciel Adam Stasiewicz
Jakub Faliński – tuba – II miejsce, nauczyciel Adam Stasiewicz
Leon Maćkowiak – puzon – III miejsce, nauczyciel Dariusz Drewnowski
Akompaniament Michał Makarewicz

 

 

VII Regionalny Konkurs Instrumentalny „Muzyk Pierwsza Klasa” 17-18.11.2017 Olsztynek

Łucja Pająk – obój – III miejsce kategoria I, nauczyciel Mirella Trojanowska
Akompaniament Danuta Long – wyróżnienie dla akompaniatora

Kermit Konstanty Madej – trąbka – wyróżnienie  II st. kategoria I, nauczyciel Piotr Marciniak
Zuzanna Kaszkiel – perkusja – wyróżnienie II st. kategoria I, nauczyciel Zbigniew Lange
Hubert Radziewicz – saksofon – wyróżnienie II st. kategoria II, nauczyciel Bernard Michniewicz
Akompaniament Dariusz Michałowski

 

 

Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Szkół Muzycznych II stopnia

Raimundas Venslauskas – obój – wyróżnienie, nauczyciel Mirella Trojanowska, wyróżnienie dla nauczyciela
Akompaniament Anna Borkowska – wyróżnienie dla akompaniatora

Gabriela Krakowska – klarnet – wyróżnienie, nauczyciel Mieczysław Michniewicz, wyróżnienie dla nauczyciela
Krzysztof Brzezicki – fagot – wyróżnienie, nauczyciel Bogumiła Salamon, wyróżnienie dla nauczyciela
Jakub Faliński – tuba – wyróżnienie, nauczyciel Adam Stasiewicz, wyróżnienie dla nauczyciela
Akompaniament Danuta Long – wyróżnienie dla akompaniatora

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
ul. Noniewicza 83 
16-400 Suwałki 

Sekretariat:
tel. (0-87) 5664735 
e-mail: psmsuwalki@neostrada.pl

Księgowość:
psmsuwalki@poczta.onet.pl