Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach

Archiwum aktualności roku szkolnego 2008/2009

Czerwiec 2009

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

19 czerwca 2009
godz. 15.00 - klasy I - VI PSM I stopnia, pion oświatowy
godz. 15.45 - klasy I - VI PSM I stopnia "popołudniowe" oraz I - IV, dział młodzieżowy
godz. 16.30 - klasy I - V PSM II stopnia

23 czerwca 2009
dyplomanci PSM II stopnia

Dominika Szyszko, ucz. mgr Urszuli Nalaskowskiej w klasie III/6 (skrzypce) zdobyła wyróżnienie na VIII Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów w Ełku (5 - 6 czerwca 2009). Akompaniowała mgr Urszula Kopko - Żegaczewska.


RECITAL DYPLOMOWY
PSM II STOPNIA
ANDRZEJ PIOTROWSKI

klasa gitary
mgr Dariusza Michałowskiego
8 czerwca 2009, godz. 17.00
sala Muzeum Okręgowego w Suwałkach

RECITAL DYPLOMOWY
PSM II STOPNIA
KATARZYNA BRZOZOWSKA

klasa fortepianu
mgr Zbigniewa Warakomskiego
10 czerwca 2009, godz. 18.00
sala koncertowa PSM I i II st. w Suwałkach

RECITAL DYPLOMOWY
PSM II STOPNIA
MAGDALENA URBANOWICZ

klasa śpiewu solowego
mgr Marleny Borowskiej
przy fortepianie
mgr Joanna Zakrzewska
3 czerwca 2009, godz. 18.00
sala koncertowa PSM I i II st. w Suwałkach


RECITAL DYPLOMOWY
PSM II STOPNIA
RÓŻA ANNA GOŁOWCZYC

klasa śpiewu solowego
mgr Marleny Borowskiej
przy fortepianie
mgr Joanna Zakrzewska
3 czerwca 2009, godz. 19.30
sala koncertowa PSM I i II st. w Suwałkach


RECITAL DYPLOMOWY
PSM II STOPNIA
ADRIANNA DZIUBA

klasa klarnetu
mgr Mieczysława Michniewicza
przy fortepianie
mgr Dariusz Michałowski
30 maja 2009
sala koncertowa PSM I i II st. w Suwałkach

 

Na recitale zapraszają dyplomanci
wraz ze swymi pedagogami


Maj 2009

4 czerwca 2009 r. Sekcja Teorii PSM I i II stopnia w Suwałkach organizuje wyjazd do Filharmonii Białostockiej na nadzwyczajny koncert orkiestry Duisburger Philharmoniker (Jonathan Darlington - dyrygent (Niemcy) Michael Roll - fortepian (Niemcy). Program: R. Vaughan Williams - Fantazja na temat Thomasa Tallisa na orkiestrę smyczkową; J. Haydn - Symfonia B-dur Nr. 85 "Królowa"; H. Berlioz - Uwertura "Karnawał rzymski" op. 9 do opery "Benvenuto Cellini"; L. van Beethoven - IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58.

Laureaci i uczestnicy III Regionalnego Konkursu z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas VI/6 i IV/4 jadą na koncert w ramach nagrody. Zgłoszenia przyjmuje kierownik Sekcji Teorii mgr Beata Maria Michniewicz /do końca maja/.

V Makroregionalny Turniej Solfeżowy dla uczniów klas III szkół muzycznych I stopnia odbędzie się 9 czerwca 2009 r. w sali koncertowej PSM I i II stopnia w Suwałkach. szczegółowe informacje...

Dyplomanci PSM II stopnia z powodzeniem wystąpili 22 maja 2009 r. na Koncercie Młodych Talentów w Klubie Garnizonowym w Suwałkach. Z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej "Camerata dell'Arte'" pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego zagrali nasi uczniowie: Katarzyna Brzozowska z klasy fortepianu mgr Zbigniewa Warakomskiego, Róża Gołowczyc (sopran) i Magdalena Urbanowicz (sopran) z klasy śpiewu solowego mgr Marleny Borowskiej oraz Andrzej Piotrowski (gitara), uczeń mgr Dariusza Michałowskiego. Na program koncertu złożyły się utwory: Inwokacja i Taniec Joaquina Rodrigo, I cz. Koncertu fortepianowego g-moll op. 25 Felixa Mendelssohna, Piosenka Caton z opery Casanowa Ludomira Różyckiego, Recytatyw i Aria Noriny z opery Don Pasquale Donizettiego oraz pieśń Słowik Alabiewa. O koncercie pisała "Gazeta Współczesna" więcej...
http://www.um.suwalki.pl/page.php?id=1170

Z miłości do muzyki..."Z miłości do muzyki" - pod takim tytułem ukazał się w najnowszym Tygodniku Suwalskim artykuł mówiący o sukcesach uczniów naszej szkoły na forum ogólnopolskim. czytaj więcej...

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach, ul. Noniewicza 83 ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2009/2010. Szkoła prowadzi naukę w specjalnościach:

PSM I stopnia
w cyklu 6-letnim (wiek 6-10 lat): fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, klarnet, flet, trąbka, perkusja.
w cyklu 4-letnim (wiek 10-16 lat): fortepian, organy, akordeon, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, klarnet, saksofon, flet, fagot, trąbka, perkusja.

Rekrutacja do PSM I stopnia w Suwałkach
1. Lista kandydatów z podziałem na grupy i roczniki (pdf)
2. Szczegółowy harmonogram egzaminów wstępnych dotyczących badania predyzpozycji do wybranych instrumentów (pdf)
3. Harmonogram egzaminów - Test Gordona, Lekcja, badanie predyspozycji słuchowych (pdf)

PSM II stopnia
na wydziale instrumentalnym (wiek 10-21 lat): fortepian, organy, akordeon, skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara, klarnet, saksofon, flet, fagot, trąbka, perkusja.
na wydziale wokalnym (wiek 16-21 lat): śpiew solowy.

Terminarz egzaminów wstępnych do PSM II stopnia
23 maja godz. 9.30 - 11.00 zajęcia przygotowawcze z kształcenia słuchu - mgr B Dudko - Kuczyńska
26 maja skrzypce, wiolonczela, altówka
27 maja godz. 9.00 - 15.00 fortepian, organy
27 maja godz. 16.00 - śpiew solowy, jednocześnie odbędzie się badanie predyspozycji
30 maja godz. 9.00 - 13.00 kształcenie słuchu
02 czerwca godz. 8.00 - 17.30 akordeon
02 czerwca godz. 9.00 - 13.00 gitara
06 czerwca godz. 8.00 - 15.00 perkusja, klarnet, saksofon, flet, fagot, trąbka

Zapraszamy zainteresowanych pedagogów i uczniów do wzięcia udziału w:
- VI Ogólnopolskim Kursie Wokalnym prowadzonym przez Prof. Jadwigę Rappe w Suwałkach w dniach 04 - 14.07.2009 r.,
- IV Ogólnopolskim Kursie Orkiestrowym prowadzonym przez Dyrygenta Sławka Adama Wróblewskiego w Suwałkach w dniach 05 - 12.07.2009 r. oraz
- II Ogólnopolskim Seminarium Barokowym prowadzonym przez Prof. Jadwigę Rappe / śpiew i Prof. Liliannę Stawarz / klawesyn, w Suwałkach w dniach 13 - 14.07.2009 r.

Szczegóły na lewej kolumnie strony. Zapraszamy serdecznie!
Organizatorzy.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach ogłasza III Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas VI /6 i IV/4 PSM I stopnia. Dopuszcza się udział wybitnie uzdolnionych uczniów klas młodszych. Laureaci konkursu zwolnieni są z egzaminu wstępnego do PSM II stopnia w Suwałkach, część: kształcenie słuchu. Konkurs odbędzie się 23 maja 2009 r. w PSM I i II stopnia w Suwałkach, ul. Noniewicza 83, sala nr 8, o godz. 11.00. więcej...

Jan Mielziuk z kl. III/6, uczeń mgr Dariusza Michałowskiego zajął I miejsce na Regionalnym Konkursie Gitarowym w Olsztynie (31 maja 2009 r.)

W dniach 24-25 maja 2009 r. w Łomiankach odbył się Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy im. Juliusza Zarębskiego. Uczennica mgr Małgorzaty Dziawer Zuzanna Górska z klasy III/6 zajęła II miejsce.

Bartłomiej Bogdan , kl. IV/6, uczeń mgr Barbary Moruszewicz zajął III miejsce w VIII Regionalnych Spotkaniach Pianistycznych, które odbyły się 21 maja 2009 r. w Iławie.

Sebastian Michałowski z kl. V/6 zajął II miejsce w Konkursie Młodych Pianistów w Żyrardowie, 16.05.2009 r. Ucznia przygotowała mgr Anna Borkowska.

Agata Serafin z klasy IV skrzypiec mgr Urszuli Nalaskowskiej została zakwalifikowana na przesłuchaniach makroregionalnych uczniów klas skrzypiec i altówki w Żyrardowie w dn. 24. 04 do etapu ogólnopolskiego. W przesłuchaniach makroregionalnych wzięło udział 58 osób, zakwalifikowano 19: 11 z Warszawy, 4 z Białegostoku, po 1 z Suwałk, Augustowa, Sochaczewa i Olsztyna. Udział w przesłuchaniach w Źyrardowie wzięła też Monika Goździewska z klasy mgr Beaty Chudeckiej.

Cezary Konrad12 maja 2009 miały w naszej szkole miejsce warsztaty perkusyjne prowadzone przez Cezarego Konrada. Temat warsztatów: "Zastosowanie zestawu perkusyjnego we współczesnej muzyce rozrywkowej, rola i zadania perkusisty w grze zespołowej w różnych stylach muzycznych". Odbył się również koncert Cezarego Konrada.

CEZARY KONRAD - perkusista, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, od 1992 r uznawany corocznie za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego przez czytelników Jazz Forum. W ciągu swojej kariery współpracował z wieloma znakomitymi postaciami polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej nagrywając z nimi ponad 80 płyt, byli wśród nich m.in. : Anna Maria Jopek, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Włodek Pawlik, Tomasz Stańko, Grzegorz Turnau a także Pat Metheny i Randy Brecker.

Kwiecień 2009

30 kwietnia 2009 r. odbył się w naszej szkole VII Makroregionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas IV/6 i II-III/4 szkól muzycznych pierwszego stopnia. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury w składzie: mgr Elżbieta Kondzior przewodnicząca (opracowanie zadań konkursowych), mgr Agnieszka Zadroga (Ełk), mgr Joanna Jabłońska (Goniądz), Justyna Machalska (Gołdap), Katarzyna Krajewska - Openchowska (Olecko), mgr Barbara Dudko - Kuczyńska (Suwałki). Zmagania konkursowe zakończyły się wręczeniem dyplomów uczestnictwa dla uczniów, podziękowań i pamiątek dla nauczycieli. Na zakończenie ogłoszono listę laureatów . Zwycięzcom wręczono nagrody a szkołom, których byli reprezentantami medale laureata.
Laureaci:
I miejsce:
Filip Ejlak (49,25 pkt.), kl. IV/6, PSM Suwałki, naucz. mgr Beata Maria Michniewicz.
II miejsca:
Jakub Trzcinka (47,5 pkt.), kl. IV/6, ZSM Białystok, naucz. mgr Barbara Żmijewska;
Andrzej Raczkowski (47,25 pkt.), kl. II/6, pion oświatowy, PSM Suwałki, naucz. mgr Beata Maria Michniewicz.
III miejsca:
Monika Goździewska (43,0 pkt.), kl. IV/6, PSM Suwałki, naucz. mgr Beata Maria Michniewicz;
Bartosz Jabłoński (41,0 pkt.), kl. IV/6, PSM w Grajewie, Filia w Goniądzu, naucz. mgr Joanna Jabłońska;
Małgorzata Korona (40,5 pkt.), kl. IV/6, PSM w Łomży, naucz. mgr Małgorzata Wiśniewska.
wyróżnienia:
Patryk Fendrych (36,5 pkt.), kl. II/4, PSM w Suwałkach, naucz. mgr Dorota Frydrych;
Katarzyna Waraksa (35,25 pkt.), kl. IV/6, PSM w Gołdapi, naucz. mgr Justyna Machalska;
Bartłomiej Bogdan (32,5 pkt.), kl. IV/6, PSM w Suwałkach, naucz. mgr Beata Maria Michniewicz.

W dniach 24 - 25 kwietnia 2009 r. odbył się Makroregionalny Konkurs Gitarowy w Pucku. Szymon Salamon zdobył I miejsce. Ucznia przygotował mgr Dariusz Michałowski.

23 kwietnia 2009 r. odbył się XV Makroregionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas III szkół muzycznych pierwszego stopnia. Organizatorem konkursu był Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Andrzej Raczkowski, uczeń kl. II/pion oświatowy został laureatem II miejsca. Nauczycielem prowadzącym jest mgr Beata Maria Michniewicz.

22 kwietnia 2009 r. odbył się kolejny Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu dla uczniów klas VI/6 i IV/4 szkół muzycznych pierwszego stopnia organizowany przez PSM I i II st. w Olsztynie. Filip Ejlak, uczeń kl. IV/pion oświatowy został laureatem II miejsca. Nauczycielem prowadzącym jest mgr Beata Maria Michniewicz. Piotr Raczkowski - uczeń kl. V/6 został laureatem wyróżnienia. Nauczycielem prowadzącym jest mgr Barbara Dudko - Kuczyńska.

Gabriela Bielecka, Magdalena Nizioł, Sebastian Michałowski z klasy fortepianu mgr Anny Borkowskiej oraz Grzegorz Szade z klasy fortepianu mgr Urszuli Warakomskiej na przesłuchaniach makroregionalnych w Warszawie-Włochy w dniu 22 IV 2009 zakwalifikowali się DO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO Makroregionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia. W przesłuchaniach makroregionalnych brały udział 133 osoby, do finału zakwalifikowały się 22 osoby (15 z Warszawy, 1 z Płocka, 2 z Olsztyna i 4 z Suwałk).

W dniu 18.04.09 r. w Grajewie odbyły się VII Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia. Dominika Szyszko - kat. II: miejsce I i nagroda specjalna, naucz. mgr Urszula Nalaskowska. Małgorzata Makarewicz - kat. II: wyróżnienie, naucz. mgr Elżbieta Kondzior.

W dniu 4 kwietnia 2009 r. odbył się IX Makroregionalny Festiwal Muzyki Akordeonowej w Olsztynie Dyplom Laureata - wyróżnienie specjalne otrzymał Jacek Sokołowski, uczeń mgr Zbigniewa R. Grzanki. Dyplom Laureata "Za piękną grę" otrzymali: Rafał Mioduszewski uczeń mgr Zbigniewa R. Grzanki, Patryk Fendrych , uczeń mgr Pawła Wawrzyniaka, oraz Zespół Akordeonowy z towarzyszeniem perkusji w składzie: Tomasz Grygo, Agnieszka Staszkiewicz, Magdalena Andrulewicz, Piotr Gołowczyc, Paweł Stefanowicz, Krzysztof Kowalewski, Urszula Murawko - perkusja. Zespół przygotował mgr Paweł Wawrzyniak.

W dniach 29.03-04.04.2009 r. w Sanoku odbył się Międzynarodowy Festiwal Gitary pod patronatem MKiDN. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii I najmłodszej: Jan Mielziuk kl. III otrzymał III miejsce i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów kompozycji M. Drożdżowskiego. W kategorii IV Kamil Michałowski kl. III śr. - II miejsce Andrzej Piotrowski kl. VI śr.- wyróżnienie. Uczniów przygotował mgr Dariusz Michałowski.

Kamila Sacharzewska, uczennica mgr Anny Borkowskiej została laureatem I Białostockiego Festiwalu Pianistycznego im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku

Listopad 2008

W dniu 20 listopada 2008 r. odbył się uroczysty koncert z okazji Jubileuszu 35 - lecia naszej szkoły.Kontakt

Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II stopnia
ul. Noniewicza 83
16-400 Suwałki
tel. (0-87) 5664735

e-mail sekretariatu: psmsuwalki@neostrada.pl

e-mail biblioteki: psmbiblioteka@wp.pl

Numery rachunków bankowych

Wpłaty na Radę Rodziców
Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach
Nr konta: 91 9367 0007 0010 0018 8232 0001
tytułem "wpłata na Radę Rodziców".