Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach

Aktualności

Czerwiec 2017

* * *

Uczniowie kończący PSM I i II st. proszeni są o rozliczenie się z biblioteką (zwrot książek). Zgłaszamy się z kartami obiegowymi, które pobieramy z sekretariatu PSM.

* * *

* * * TERMINY EGZAMINÓW DYPLOMOWYCH 2016/2017 * * * Pobierz PDF










* * * Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach serdecznie zaprasza na recitale dyplomowe * * *

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

V Międzynarodowy Konkurs "Olimpo Musicale", Prienai, Litwa - 06-08.06.2017 r.

Hanna Knebel - kl. VI PSM I st., I miejsce, nauczyciel - Anna Borkowska

 XIX edycja koncertu W Hołdzie Ojcu Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II - Wielkiemu Polakowi, który odbędzie się w dniu 11.06.2017 o godz. 19.00 w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach. Koncert ma charakter dobroczynny i jest poświęcony podopiecznym Suwalskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej.






* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

I Elbląski Konkurs Pianistyczny - 02-03.06.2017 r.

Hanna Knebel - kl. VI PSM I st., II miejsce w II gr., nauczyciel - Anna Borkowska

Maj 2017

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

VII Regionalny Konkurs Gitarowy w Olsztynie - 27-28.05.2017 r.

Marcin Mikulski - kl. II ośw., II miejsce w gr. I, nauczyciel - Dariusz Michałowski

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

VII Regionalny Konkurs uczniów klas skrzypiec i altówki SM II stopnia w Olsztynie - 27-28.05.2017 r.

Marta Sawicka - kl. II śr., II miejsce, nauczyciel - Sylwia Rosińska, akompaniament - Małgorzata Dziawer

 W imieniu Prezesa Funadacji Wigry Pro chcielibyśmy zaprosić Państwa na koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach z okazji Dnia Matki (21.05.2017) oraz w rocznicę pobytu Jana Pawła II w Wigrach (11.06.2017), który odbędzie się w Parafii Niepokalanego Poczęcie NMP w Wigrach o godz 12:30.




Karolina Kuśmierz - kl. IV PSM II st. i Kamila Sacharzewska - kl. III PSM II st. zagrały po sześć recitali w Żelazowej Woli w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina na zaproszenie Narodowego Instytutu - kwiecień / maj 2017 r. Nauczyciel - Anna Borkowska

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

IV Konkurs Muzyki Barokowej w Ostrołęce - 22.05.2017 r.

Oliwia Olszewska - kl. II/6 PSM I st., III miejsce w I gr., nauczyciel - Joanna Michałowska
Magda Kozłowska - kl. III/6 PSM I st., II miejsce w II gr., nauczyciel - Anna Borkowska

Jury przyznało wyróżnienia nauczycielom nagrodzonych uczestników.

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

II Festiwal Gitarowy na Zamku - 10 maja 2017 r. w Golub-Dobrzyń

Marcin Mikulski - kl. II ośw., I miejsce w gr. I, nauczyciel - Dariusz Michałowski

Kwiecień 2017

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

III Międzynarodowy Konkurs Gitarowy - 27-28 kwietnia 2017 r. w Frydek-Mistek, Czechy

Marcin Mikulski - kl. II ośw., wyróżnienie I stopnia, nauczyciel - Dariusz Michałowski
Filip Szczepkowski - kl. V ośw., wyróżnienie I stopnia, nauczyciel - Dariusz Michałowski

* * * Osiągnięcia sekcji teorii * * *

IX Regionalny Turniej Wiedzy o Muzyce "Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego" - Ełk, 28.04.2017 r.

Hubert Ziajka - kl. IV/4 - I miejsce, nauczyciel - Izabela Filipiak Sokołowska
Malwina Grzanka - kl. IV/4 - IV miejsce, nauczyciel - Izabela Filipiak Sokołowska

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

V Festiwal Pianistyczny im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku - 26-28.04.2017 r.

Dyplomy Laureata w grupie I:
Gabriela Sienkiewicz - kl. II/6 PSM I st., nauczyciel - Anna Borkowska
Magda Kozłowska - kl. III/6 PSM I st., nauczyciel - Anna Borkowska
Weronika Szelga - kl. III/6 PSM I st., nauczyciel - Anna Borkowska
Izabela Bilbin - kl. III/6 PSM I st., nauczyciel - Urszula Warakomska

Wyróżnienia w grupie I:
Lena Czajka - kl. II/6 PSM I st., nauczyciel - Urszula Warakomska
Maciej Staszkiewicz - kl. II/6 PSM I st., nauczyciel - Anna Borkowska

Dyplomy specjalne za wyróżniające wykonanie muzyki dawnej w grupie I:
Izabela Bilbin - kl. III/6 PSM I st., nauczyciel - Urszula Warakomska
GabrielaSienkiewicz - kl.II/6 PSMIst., nauczyciel - Anna Borkowska
Weronika Szeliga - kl.III/6 PSM I st., nauczyciel - Anna Borkowska

Dyplom Laureata w grupie II:
Hanna Knebel - kl. VI/6 PSM I st., nauczyciel - Anna Borkowska

Dyplom specjalny za wyróżniające wykonanie muzyki dawnej, utworu F. Chopina oraz za szczególne walory artystyczne prezentacji w grupie II:
Hanna Knebel - kl. VI/6 PSM I st., nauczyciel - Anna Borkowska

Jury przyznało dyplomy uznania nauczycielom nagrodzonych uczestników za przygotowanie uczniów do festiwalu.

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów dętych i perkusji * * *

XX Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej - 26-27.04.2017 r.

Raimundas Venslauskas - kl. IV śr., obój, I miejsce w III gr., nauczyciel - Mirella Trojanowska,
Bartosz Baluta - kl. III/4, saxhorn, I miejsce w I gr., nauczyciel - Wojciech Rolek,
Karolina Kościuch - kl. III śr., III miejsce w III gr., nauczyciel - Mieczysław Michniewicz,
Tomasz Zubrycki - kl. IV śr., waltornia, wyróżnienie w III gr., nauczyciel - Aleksander Staryniec,

 W dniach 18-19.05.2017 r. odbędzie się pierwszy etap szkolnego konkursu o tytuł "Mistrza Harmonii".
Konkursem objęte są klasy III-V PSM II stopnia w Suwałkach.










* * * REGULAMIN KONKURSU * * * Pobierz PDF

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Mistrz Klawiatury" w Warszawie - 24-25.04.2017 r.

Gabriela Sienkiewicz - kl. II/6 PSM I st., wyróżnienie, nauczyciel - Anna Borkowska otrzymała dyplom za przygotowanie uczennicy
Magda Kozłowska - kl. III/6 PSM I st., wyróżnienie, nauczyciel - Anna Borkowska otrzymała dyplom za przygotowanie uczennicy

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Spotkanie z Fryderykiem Chopinem" w Żywcu - 20.04.2017 r.

Hanna Knebel - kl. VI/6, I miejsce, nauczyciel - Anna Borkowska otrzymała dyplom za przygotowanie laureata
Karolina Kuśmierz - kl. IV śr., I miejsce oraz nagroda Recital w Żywcu, nauczyciel - Anna Borkowska otrzymała dyplom za przygotowanie laureata

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

V Międzyszkolne Spotkania Gitarzystów w Ełku - 8.04.2017 r.

Marcin Mikulski - kl. II ośw., I miejsce, grupa I, nauczyciel - Dariusz Michałowski

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

XIII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku - 05-08.04.2017 r.

Kamila Sacharzewska - kl. III śr., I miejsce, nauczyciel - Anna Borkowska otrzymała dyplom uznania za wyróżniające przygotowanie uczennicy

 ... Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach życzy wszystkim Wesołych Świąt ...






Dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

III Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów "Konsonanse-Dysonanse" w Marijampolu (Litwa) - 07.04.2017 r.

* * LAUREACI * *

- Gabriela Sienkiewicz, kl.II/6, nauczyciel - Anna Borkowska,
- Magda Kozłowska, kl.III/6, nauczyciel - Anna Borkowska,
- Karolina Kuśmierz, kl.IV śr., nauczyciel - Anna Borkowska,

* * WYRÓŻNIENIA * *

- Maciej Staszkiewicz, kl.II/6, nauczyciel - Anna Borkowska,
- Hanna Knebel, kl.VI/6, nauczyciel - Anna Borkowska,

 LAUREACI II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Suwałkach - Pobierz PDF






 " Muzyczna podróż od klasyki, muzyki filmowej i popularnej do współczesności ".







10.04.2017 r., godz. 11:45 - PSM I i II st. w Suwałkach

10.04.2017 r., godz. 16:30 - PSM I st. w Olecku

10.04.2017 r., godz. 19:00 - ZPSM w Ełku

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

II Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Pianistów im. Janiny Kraśko w Suwałkach - 03-04.2017 r.

Laureaci IV grupy:

- Karolina Kuśmierz, kl.IV śr. - II miejsce, nauczyciel - Anna Borkowska,
- Kamila Sacharzewska, kl. III śr. - III miejsce, nauczyciel - Anna Borkowska,

Laureaci II grupy:

- Hanna Knebel, kl. VI/6 - II miejsce, nauczyciel - Anna Borkowska,
- Wojciech Sawicki kl. V/6 - wyróżnienie, nauczyciel - Anna Borkowska,

Laureaci I grupy:

* * Dyplom laureata * *

- Sienkiewicz Gabriela - kl. II/6, nauczyciel - Anna Borkowska,
- Kozłowska Magda Eryka - kl. III/6, nauczyciel - Anna Borkowska,
- Szeliga Weronika - kl. III/6, nauczyciel - Anna Borkowska,

* * Wyróżnienia * *

- Zofia Szóstka - kl. I/6, nauczyciel - Barbara Moruszewicz,
- Oliwia Olszewska - kl. II/6, nauczyciel - Joanna Michałowska,
- Lena Czajka - kl. II/6, nauczyciel - Urszula Warakomska,
- Natalia Wasilewska - kl. III/6, nauczyciel - Barbara Moruszewicz,
- Zofia Truchan - kl.III/6, nauczyciel - Barbara Moruszewicz,

 * * Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach * *

"Dla Polski. Koncert Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej"

7. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.







2 kwietnia 2017 roku, godz. 17:00, Sala Koncertowa PSM I i II stopnia w Suwałkach, ul. Noniewicza 83

Marzec 2017

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów dętych i perkusji * * *

XVI Makroregionalne Przesłuchania Instrumentów Dętych szkół muzycznych I stopnia - Olecko, 30-31.03.2017 r.

Pola Leszczyńska - kl. III/6, III miejsce, nauczyciel - Wojciech Borowik, akompaniament - Danuta Long,
Hubert Radziewicz - kl. I/4, wyróżnienie, nauczyciel - Bernard Michniewicz, akompaniament - Dariusz Michałowski,
Jakub Walendykiewicz - kl. III/4, wyróżnienie, nauczyciel - Bogumiła Salamon, akompaniament - Danuta Long,

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

I Międzynarodowy Festiwal Szkolnych Zespołów Orkiestrowych - 28.03.2017 r. w Olecku.

Skład zespołu: Miriam Salamon, Dominika Szyszko, Dominika Sala, Małgorzata Makarewicz, Aleksandra Romanowska, Anna Dyczewska, Marta Sawicka, Aleksandra Rosol, Natalia Ambrosiewicz, Tymon Wojczulis - I miejsce, nauczyciel - Cezary Gójski

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

Konkurs "Mały czy duży wirtuoz" - 13-14.03.2017 r. w Warszawie.

Filip Szczepkowski - kl. V PSM I st., gitara, wyróżnienie, nauczyciel - Dariusz Michałowski

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

IV Międzynarodowy Podkarpacki Pianistyczny Konkurs Chopinowski dla Dzieci i Młodzieży - 9-11.03.2017 r. w Rzeszowie.

Kamila Sacharzewska - kl. III śr., wystąpiła w grupie najstarszej IV do lat 21 i została laureatką: I miejsca, Nagrody Specjalnej za wykonanie Walca Es op 18, Nagrody Specjalnej Fundacji im. Gyorgy Freczy za najlepsze wykonanie Tańca, nagrody Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina - recitale w Żelazowej Woli i w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, nauczyciel - Anna Borkowska

 Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji zaprasza na koncert pt. "Pierwsza Klasa".







24 marca 2017 r., godz. 18:00, Sala Koncertowa PSM

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

III Międzyszkolny Festiwal Dwudźwięków Skrzypcowych - 04.03.2017 r. w Białymstoku.

Małgorzata Makarewicz - kl. V śr., I miejsce, nauczyciel - Cezary Gójski
Dominika Sala - kl. II śr., III miejsce, nauczyciel - Cezary Gójski

Karolina Kuśmierz - kl. IV PSM II st., fortepian, nauczyciel - Anna Borkowska, otrzymała stypendium za osiągnięcia artystyczne w XIV Edycji Programu "Młoda Polska".

 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach zaprasza na koncert charytatywny.







3 marca 2017 r., godz. 17:00, Sala Koncertowa PSM

Kamila Sacharzewska - kl. III PSM II st. (fortepian) - uzyskała doroczną nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za sukcesy odniesione w dziedzinie pianistyki, nauczyciel - Anna Borkowska

 Państwowa Szkoła Muzyczna i i II stopnia w Suwałkach zapraszana na koncerty z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Koncerty odbędą się w środę 1 marca 2017 w godzinach 8.00, 14.00, 16.00 w sali koncertowej PSM.






Serdecznie zapraszamy

Luty 2017

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

Regionalne Przesłuchania CEA uczniów klas altówki szkół muzycznych I stopnia - 13-15.02.2017 r. w Białymstoku.

Tymon Wojczulis - kl. III/4 PSM I st., altówka - wyróżnienie, nauczyciel - Sylwia Rosińska również otrzymała wyróżnienie,
akompaniament - Małgorzata Dziawer

* * * Osiągnięcia sekcji teorii * * *

Podczas Ogólnopolskiego Testu z Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych uczniów szkół muzycznych I stopnia w 2016 r. uczniowie naszej szkoły:

- kl. VI/6 - uzyskali szósty wynik,
- kl. IV/4 - uzyskali ósmy wynik na 55 szkół w regionie.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym:

Beata Maria Michniewicz, Barbara Gref, Dorota Frydrych, Izabela Filipiak-Sokołowska

STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ NA 2017 ROK UZYSKALI:

Gabriela Krakowska - kl. IV PSM II st., klarnet, nauczyciel - Mieczysław Michniewicz
Filip Szczepkowski - kl. V PSM I st., gitara, nauczyciel - Dariusz Michałowski

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

VIII Międzynarodowy Konkurs "Młody Wirtuoz" w ramach XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic" - 6-7 lutego 2017 r. w Sanoku.

Izabela Bilbin - kl. III ośw., dyplom złotego wirtuoza, nauczyciel - Urszula Warakomska
Hanna Knebel - kl. VI ośw., dyplom złotego wirtuoza, nauczyciel - Anna Borkowska

Styczeń 2017

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów dętych i perkusji * * *

Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas instrumentów dętych blaszanych SM I stopnia - 19-20.01.2017 r., Łomża,

Bartosz Baluta - kl. III/4, wyróżnienie, nauczyciel - Wojciech Rolek - wyróżnienie

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów dętych i perkusji * * *

Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas instrumentów dętych drewnianych SM I stopnia - 17-18.01.2017 r., Olsztyn,

Jakub Walendykiewicz - kl. III/4, wyróżnienie, nauczyciel - Bogumiła Salamon - wyróżnienie

* * * Osiągnięcia sekcji śpiewu solowego i akordeonu * * *

Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas akordeonów i zespołów akordeonowych SM I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku - 12-13.01.2017 r.

Filip Sztomber - kl. V ośw., wyróżnienie, nauczyciel - Piotr Skowroński - wyróżnienie,
Jakub Olszewski - kl. V ośw., wyróżnienie, nauczyciel - Sylwia Roszko - wyróżnienie,
Bartosz Żyliński - kl. IV ośw., wyróżnienie, nauczyciel - Zbigniew Grzanka - wyróżnienie,
Błażej Balukiewicz - kl. IV ośw., wyróżnienie, nauczyciel - Zbigniew Grzanka - wyróżnienie,

* * * UWAGA - INFORMACJA DOTYCZĄCA ĆWICZENIA * * * Pobierz PDF

 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli oraz zaproszonych gości.






Piątek, 20.01.2017 r., godz. 17:00, Sala Koncertowa PSM I i II stopnia w Suwałkach

 Fundacja WIGRY PRO zaprasza na KONCERT NOWOROCZNY w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Koncert odbędzie się w Dużej Galerii w budynku Domu Królewskiego w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.






15.01.2017 r. (niedziela), godz. 12:30, WSTĘP WOLNY

Grudzień 2016

 ... Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach życzy wszystkim Wesołych Świąt ...






Dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi

20 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej w Suwałkach odbył się kolejny Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 i Państwową Szkołę Muzyczną. Fundusze zebrane podczas imprezy przeznaczone zostały na leczenie czteroletniej Leny Bernatowicz. Sprzedaż artykułów poprzedził Świąteczny Koncert w wykonaniu uczniów PSM, przygotowany przez panią Barbarę Moruszewicz. Stoiska wypełnione były różnorodnymi produktami świątecznymi: ozdobami choinkowymi, stroikami, piernikami, ciasteczkami. Można było też zrobić zdjęcie w fotobudce. W akcję charytatywną włączyła się pani Agata Kornhauser-Duda, pierwsza dama RP, która podarowała na ten cel apaszkę z naturalnego jedwabiu. Podczas kiermaszu zebrano kwotę 4138 zł i przekazano na konto Leny Bernatowicz podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.

 Sekcja Teorii zaprasza uczniów kl. I - VI PSM I stopnia do udziału w konkursie o Tytuł Mistrza Gamowego.


Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach:
- KATEGORIA I - kl. I - III/6 "Domino gamowe I"- nazwy literowe i solmizacyjne,
- KATEGORIA II - kl. IV-VI/6 "Domino gamowe II"-równoległości gam,


Zapraszamy

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów smyczkowych i gitary * * *

Marcelina Kierejsza i Oliwia Staśkiewicz - kl. IV/6 PSM I st. - wyróżnienie na Regionalnych Przesłuchaniach CEA uczniów klas wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia w Elblągu – 12-13.12.2016 r., nauczyciel - Jolanta Nejman również otrzymała wyróżnienie, akompaniament - Urszula Kopko-Żegaczewska

Jan Czesław Łoziński - kl. III/4 PSM I st. - wyróżnienie na Regionalnych Przesłuchaniach CEA uczniów klas kontrabasu szkół muzycznych I stopnia w Elblągu – 12-13.12.2016 r., nauczyciel - Krzysztof Krzesicki również otrzymał wyróżnienie.

Filip Szczepkowski - kl. V/6 PSM I st. - wyróżnienie na Regionalnych Przesłuchaniach CEA uczniów klas gitary szkół muzycznych I stopnia w Olsztynie – 14-15.12.2016 r., nauczyciel - Dariusz Michałowski również otrzymał wyróżnienie.

 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach zaprasza na koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry symfonicznej, Chóru dziecięcego "Vivat e canto" oraz zespołów kameralnych PSM I i II stopnia w Suwałkach pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. Koncerty odbędą się w 18 grudnia 2016 r. o godz. 17:00 w konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach oraz 19 grudnia 2016 r. o godz. 18:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Serdecznie zapraszamy.





 mgr Aleksander Mocek
Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie klawesynu prof. Magdaleny Myczki; jest także absolwentem studiów licencjackich w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula oraz studiów teoretyczno-muzycznych (promotor - prof. dr Teresa Malecka), obecnie zaś kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. Jako stypendysta programu Erasmus odbył roczne studia w klasie historycznych instrumentów klawiszowych pod kierunkiem prof. Roberta Hilla we Fryburgu Bryzgowijskim. Podczas XIX Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Lipsku został laureatem nagrody European Union Baroque Orchestra Development Trust „dla najbardziej obiecującego klawesynisty konkursu” oraz nagrody Baerenreiter-Urtext(2014); dwukrotnie był również półfinalistą konkursów klawesynowych: Gianni Bergamo Classical Music Award w Lugano (Szwajcaria) oraz Musica Antiqua w Brugii (Belgia). Jako solista oraz realizator basso continuo występował m.in. z grupą Red Bull Flying Bach podczas spektakli break-dance’owych w Kazachstanie (2013), z Berliner Symphoniker pod dyr. Christopha Hagla (projekt Johannes Passion im Berliner Dom, 2014) oraz wielokrotnie z Orkiestrą Barokową macierzystej uczelni. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Mitzi Meyerson oraz Christophe’a Rousseta (Piccola Academia di Montisi, Włochy). Za swoją działalność był nagradzany stypendiami naukowymi i artystycznymi, m.in. ministerstw Kultury, Nauki oraz Edukacji, a także fundacji „Sapere Auso” (dwukrotnie). W 2015 roku został laureatem programu „Młoda Polska”.

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia - Olsztyn, 5-6.12.2016 r.

Wojciech Sawicki - kl. V/6, wyróżnienie, nauczyciel - Anna Borkowska również otrzymała wyróżnienie.

 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. "Mole Książkowe".





Regulamin konkursu plastycznego "Mole Książkowe" - Pobierz PDF

Listopad 2016

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów dętych i perkusji * * *

VI Regionalny Konkurs Instrumentalny "Muzyk Pierwsza Klas" - Olsztynek 25 - 26 listopada 2016r.

Milena Moniuszko - kl. II ośw., IV miejsce, nauczyciel - Zbigniew Lange, akompaniament - Dariusz Michałowski

* * * Osiągnięcia sekcji śpiewu solowego i akordeonu * * *

VI Regionalny Konkurs Instrumentalny "Muzyk Pierwsza Klasa" w Olsztynku - 25-26.11.2016 r.

Tomasz Grądzki - kl. II/4 PSM I st., II miejsce, nauczyciel - Piotr Skowroński
Krzysztof Danecki - kl. II/6 PSM I st., wyróżnienie II, nauczyciel - Zbigniew Grzanka

* * * Osiągnięcia sekcji teorii * * *

Konkurs z Audycji Muzycznych "Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego w 70 rocznicę śmierci kompozytora" - Olsztyn, 25.11.2016 r.

Hubert Ziajka - kl. IV/4 PSM I st., wyróżnienie, nauczyciel - Izabela Filipiak - Sokołowska

* * * Osiągnięcia sekcji instrumentów dętych i perkusji * * *

I Ogólnopolski Konkurs instrumentów dętych w Białymstoku - 12 - 13 listopada 2016r.

Karolina Kościuch - kl. III śr., kat. D (97/100 pkt.) - nagroda złota, nauczyciel - Mieczysław Michniewicz, akompaniament - Danuta Long
Rajmundas Wensławski - kl. IV śr., (95/100 pkt.) - nagroda złota, nauczyciel - Mirella Trojanowska, akompaniament - Danuta Long
Gabriela Krakowska - kl. IV śr., kat. F (92/100 pkt.) - nagroda srebrna, nauczyciel - Mieczysław Michniewicz, akompaniament - Danuta Long

Stypendia Dyrektora CEA za wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/16 otrzymują:

1. Za osiągnięcia konkursowe i wysokie wyniki w nauce:

- Sawicki Wojciech, kl. V/6 PSM I st.,
- Szczepkowski Filip, kl. V/6 PSM I st.,
- Knebel Hanna, kl. VI/6 PSM I st.,
- Grądzki Tomasz, kl. II/4 PSM I st.,
- Sala Dominika, kl. II PSM II st.,
- Krakowska Gabriela, kl. IV PSM II st.,
- Kuśmierz Karolina, kl. IV PSM II st.,
- Salamon Miriam, kl. IV PSM II st.,
- Ejlak Filip, kl. V PSM II st.,

2. Za wysokie wyniki w nauce:

- Salamon Jan Paweł, kl. V/6 PSM I st.,
- Śliżewska Aleksandra, kl. V/6 PSM I st.,
- Renowicki Krzysztof Jan, kl. VI/6 PSM I st.,
- Wasilewska Gabriela, , kl. VI/6 PSM I st.,
- Krzywicka Kamila, kl. II/4 PSM I st.,
- Łoziński Jan Czesław, kl. III/4 PSM I st.,
- Bagińska Alicja, kl. II PSM II st.,
- Sawicka Marta, kl. II PSM II st.,
- Bogdan Bartłomiej, kl. VI PSM II st.,

GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM

* * * DYREKCJA * * *

* * * UWAGA * * *

W dniu 7.10.2016 r. zajęcia z Panią Dorotą Frydrych są odwołane.

* * * DYREKCJA * * *

* * * UWAGA * * *

uczniowie klasy fletu P. Agnieszki Perkowskiej

Zebranie z P. Aleksandrą Pawluczuk - 04.11.2016 r. /piątek/, godz. 16:15 w sali nr 207.

* * * DYREKCJA * * *

Październik 2016

Kamila Sacharzewska - kl. III/PSM II st., fortepian, Karolina Kuśmierz kl. IV/PSM II st., Piotr Jurkiewicz kl. I/PSM II st., fortepian, zostali przyjęci do grona Stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w roku szkolnym 2016/17, nauczyciel - Anna Borkowska.

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

XVIII Ogólnopolski Festiwal Młodych Organistów, 20 - 21.10.2016 r.

Miriam Salamon - wyróżnienie, nauczyciel - Ewa Wołczek
Artur Szczepkowski - wyróżnienie, nauczyciel - Ewa Wołczek

* * * OGŁOSZENIE * * *

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2016r. /piątek/ jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.

* * *DYREKCJA * * *

* * * Organizacja roku szkolnego 2016 * * * - Pobierz PDF

 Sekcja teorii serdecznie zaprasza na SEMINARIUM SOLFEŻOWE.


Przebieg seminarium - Pobierz PDF





Wrzesień 2016

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach zaprasza wszystkich rodziców na ogólnoszkolne zebranie 29.09.2016r. /czwartek/ o godz. 18:00 - Sala Koncertowa.

Dyrekcja

* * * Osiągnięcia sekcji fortepianu i organów * * *

Ogólnopolski Konkurs Organowy w Krasnobrodzie - 25 sierpnia 2016r.

Sebastian Kuczyński - I miejsce, nauczyciel - Ewa Wołczek

Sierpień 2016

* * * ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 * * *

Odbędzie się 1 września 2016r. na SALI KONCERTOWEJ o godzinie:

- 15.00 - cykl 4 - letni PSM I stopnia, PSM II stopnia wydział instrumentalny i wokalny,
- 16.00 - cykl 6 - letni PSM I stopnia, klasy: oświatowe i popołudniowe,

DYREKCJA PSM

 Wszystkich zainteresowanych pedagogów oraz młodych adeptów wokalistyki zapraszam do udziału w wydarzeniach artystycznych, edukacyjnych oraz imprezach towarzyszących V Ogólnopolskiemu Festiwalowi Sztuki Wokalnej im. Profesor Haliny Słonickiej, Suwałki - Sejny w dniach 16 - 25.10 2016. W trakcie V Festiwalu odbędzie się V Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Profesor Haliny Słonickiej w Suwałkach w dniach 21 - 22.10.2016 r. / szczegóły w załącznikach /. Dla czynnych uczestników Konkursu Wokalnego oraz zainteresowanych pedagogów przewidziane są bezpłatnie: udział w Seminarium Wokalnym w dniach 23 - 24.10.2016 prowadzonym przez prof. dr hab. Jolantę Janucik / UMFC w Warszawie / oraz udział w III Ogólnopolskim Seminarium Choreograficznym w dniach 24 - 25.10.2016 prowadzonym przez tancerkę, choreograf i reżyser Małgorzatę Mielech /Poznań/ Temat przewodni III Seminarium - Specyfika sceniczna Jazz Dance. Oprócz w/w wydarzeń odbędą się interesujące wykłady i odczyty tematyczne. Wszystkie imprezy V Festiwalu są współorganizowane przez CEA w Warszawie. Bardzo proszę o rozpropagowanie informacji na temat proponowanych form edukacyjno - artystycznych. Zapraszam serdecznie!

Na wszystkie koncerty festiwalu - WSTĘP WOLNY !!!

Z wyrazami szacunku - Marlena Borowska - Dyrektor Artystyczny i Organizacyjny Festiwalu Kierownik Naukowy i Organizacyjny Seminariów.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Halina Słonicka - Pobierz PDF
Audrone Eitmanaviciute - Pobierz PDF
Cezary Gójski - Pobierz PDF
Dorota Radomska - Pobierz PDF
Joanna Freszel - Pobierz PDF
Jolanta Janucik - Pobierz PDF
Jolanta Pszczółkowska - Pawlik - Pobierz PDF
Justyna Ołów - Pobierz PDF
Justyna Rekść - Raubo - Pobierz PDF
Małgorzata Feldgebel - Pobierz PDF
Małgorzata Mielech - Pobierz PDF
Marina Biełaszuk - Pobierz PDF
Natalia Ołów - Pobierz PDF
Piotr Łykowski - Pobierz PDF
Przemysław Borys - Pobierz PDF
Sabina Martinaityte - Pobierz PDF
Marlena Borowska - Pobierz PDF
Jurgis Jarašius - Pobierz PDF
---------------------------------------
HARMONOGRAM V Konkursu Wokalnego i prób akustycznych - Pobierz PDF
Informator V Konkursu Wokalnego 2016, karta zgłoszenia - Pobierz PDF
Informator III Seminarium Choreograficznego 2016, karta zgłoszenia - Pobierz PDF
Noclegi w Suwałkach - Pobierz PDF

Archiwum aktualności roku szkolnego 2015/2016

Archiwum aktualności roku szkolnego 2014/2015

Archiwum aktualności roku szkolnego 2013/2014

Archiwum aktualności roku szkolnego 2012/2013

Archiwum aktualności roku szkolnego 2011/2012

Archiwum aktualności roku szkolnego 2010/2011

Archiwum aktualności roku szkolnego 2009/2010

Archiwum aktualności roku szkolnego 2008/2009


Kontakt

Projekt BIP

Państwowa Szkoła Muzyczna
I i II stopnia
w Suwałkach
ul. Noniewicza 83
16-400 Suwałki
tel. (0-87) 5664735

e-mail sekretariatu: psmsuwalki@neostrada.pl

e-mail biblioteki: psmbiblioteka@wp.pl

Numery rachunków bankowych

Wpłaty na Radę Rodziców
Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej
I i II stopnia
w Suwałkach
Nr konta:
91 9367 0007 0010 0018 8232 0001
tytułem
"wpłata na Radę Rodziców".

Darowizna na cele oświatowe szkoły
Nr konta:
69 1010 1049 0000 9713 9134 0000
tytułem "darowizna na cele oświatowe szkoły"